Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Wspinaczka sportowa, 21-24.03.2024 r. Lublin

Pięć medali indywidualnie zdobyła Daria Nawój podczas Akademickich Mistrzostw Polskie we wspinaczce sportowej. Rewelacyjne wyniki debiutującej w zawodach AMP Darii znacząco wpłynęły na wynik drużynowy. Nasze Panie "wspięły" się na trzecie miejsce podium wśród uniwersytetów, w klasyfikacji generalnej zajęły 6 miejsce. Panowie uplasowali się na 15 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz czwartym miejscu wśród uniwersytetów - do medalu zabrakło kilku punktów.
więcej o AMP: Wspinaczka sportowa, 21-24.03.2024 r. Lublin
AMM: Pływanie - II rzut, Kraków 17.03.2024 r.

W niedzielę 17 Marca 2024 najlepsi pływacy krakowskich uczelni sprawdzali swoją formę podczas II rzutu Akademickich Mistrzostw Małopolski. W Mistrzostwach pokazali również swoją formę sportową wszyscy pływacy sekcji Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o AMM: Pływanie - II rzut, Kraków 17.03.2024 r.
AMM: Brydż sportowy, Kraków 9-10.03.2024

W dniach 9-10 marca rozegrane zostały dwa rzuty Akademickich Mistrzostw Małopolski w brydżu sportowym. Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięła udział w obydwu "rozdaniach" notując bardzo dobre wyniki drużynowo i indywidualnie. O zawodach i odczuciach związanych z grą krótką notkę przesłali sami uczestnicy.
więcej o AMM: Brydż sportowy, Kraków 9-10.03.2024
AMM: Judo - II rzut, Kraków 14.03.2024 r.

Zawody odbyły się 14 marca 2024r. na hali TS Wisła. Wystartowało 43 zawodniczek i zawodników z 5 uczelni krakowskich. Uniwersytet reprezentowały 3 zawodniczki i 5 zawodników, którzy wywalczyli cztery pierwsze, dwa trzecie i jedno piąte miejsce . Drużynowo po dwóch rzutach AMM zajęliśmy trzecie miejsce zdobywając 43.5 punktu.
więcej o AMM: Judo - II rzut, Kraków 14.03.2024 r.
AMP: Narciarstwo alpejskie, Zakopane 4-7.03.2024 r.

Podczas tegorocznych zmagań narciarzy i narciarek w Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 4-7 marca w Zakopanem Reprezentacja UJ po raz kolejny pokazała, że mamy świetne narciarki narciarzy. Reprezentacja dziewczyn ukończyła rozgrywki na 3 miejscu w typach uniwersytetów (9 miejsce open). Z kolei panowie drugi rok z rzędu meldują się w pierwszej 5 najlepszych uczelni Polski, zajmując 4 miejsce open i zgarniają złoto w typach.
więcej o AMP: Narciarstwo alpejskie, Zakopane 4-7.03.2024 r.