Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMM: Pływanie - I rzut zawodów (7.12.2019)

Ogień w wodzie, czyli UJ rozpoczyna pływanie! W dniu 07.12.2019 r. odbył się pierwszy rzut zawodów w pływaniu w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski, organizowanych przez AZS Kraków. W zawodach wzięło udział 8 krakowskich uczelni. Liczna reprezentacja KU AZS UJ oczywiście zameldowała się na starcie.

W rywalizacji kobiet warto wspomnieć o wysokich wynikach Klaudii Soliwody (50m st. dowolnym, 50m st. grzbietowym), Justyny Helbing (50m st. klasycznym oraz 50m st. motylkowym), Natalii Paluch (50m i 100m st. klasycznym) czy Zofii Lipiarskiej (100m st. dowolnym). W wyścigach sztafetowych panie także świetnie się spisały. Sztafety w składach J. Porębska , Z. Lipiarska, J. Helbing,   K. Soliwoda oraz M. Sochoń, K. Skotnicka, A. Czudej, N. Paluch zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

W klasyfikacji mężczyzn bardzo dobre rezultaty osiągnęli Jakub Całka (50m i 100m st. klasycznym) Kamil Burzyński (50m st. motylkowym) Piotr Maciąg (100m st. dowolnym) czy Paweł Kica (100m st. grzbietowym).  Siódme miejsce zajęła sztafeta w składzie J. Całka, P. Maciąg, P.Kica, K. Burzyński.

W punktacji drużynowej zarówno reprezentacja kobiet jak i mężczyzn uplasowały się na czwartej pozycji. Wszystko wskazuje zatem na intensywną rywalizację o miejsce na podium w trakcie drugiego rzutu zawodów.