AMP: Futsal Kobiet - Złote Jagiellonki

Na rozegranym w dniach 20-23 lutego w Poznaniu turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz trzeci z rzędu wywalczył Akademickie Mistrzostwo Polski w futsalu kobiet.

W rozgrywkach grupowych popularne Jagiellonki wygrały kolejno z Politechniką Wrocławską 10:1, z gospodyniami turnieju, czyli UAM Poznań 3:0 oraz z AWFem Poznań 3:1.

W spotkaniu ćwierćfinałowym zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego w pokonanym polu pozostawiły studentki UMCS Lublin, wygrywając 7:0, natomiast w półfinale pokonały UWM Olsztyn 2:1.

Najtrudniejszym spotkaniem turnieju był dla Jagiellonek mecz finałowy, w którym spotkały się z drużyną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu Uniwersytet Jagielloński zwyciężył 2:1 i tym samym wywalczył złote medale w lasyfikacji generalnej i typie uniwersytety.

Dodatkowo warto odnotować, że indywidualnie wyróżniona została bramkarka Jagiellonek - Denisa Mochnacka, którą wybrano najlepszą bramkarką turnieju.

Drużyna w turnieju zagrała w składzie: Denisa Mochnacka, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Natalia Nosalik, Natalia Sitarz, Ewelina Bolko, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Katarzyna Włodarczyk, Karolina Dul, Katarzyna Ładocha, Dominika Woźniak, Izabela Tracz, Klaudia Gęślak
Trenerem zespołu był Krzysztof Masztalerz, a pomagali mu fizjoterapeuta Krzysztof Habrat i kierownik drużyny Przemysław Mosiołek.

FB: https://www.facebook.com/ampfutsalkobiet/
Komplet wyników: https://www.ampy.pl/files/docs1920/wyniki/1920_futsal_k_final_wyniki.pdf

Zdjęcia: Paweł Kloskowski(Kobiecapilka.pl)