AMP: Snowboard 2020

W Akademickich Mistrzostwach Polski przeprowadzonych w dniach 27.02-1.03 w stacji narciarskiej „Wisła-Skolnity” w Wiśle wystartowało 8 reprezentantów KU AZS UJ. W piątek 28 lutego odbyły się zawody w slalomie gigancie, natomiast w sobotę 29 lutego przeprowadzono zawody w Banked Slalomie. Obie nasze reprezentacje spisały się znakomicie, a indywidualne wyniki złożyły się na wysokie miejsca drużynowe. Tegoroczne Mistrzostwa promował plakat z naszą najlepszą snowboardzistką Pauliną Pawlikowską.

Reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Paulina Pawlikowska, Paulina Rachwał, Pola Mazur i Karolina Krajewska.

Paulina Pawlikowska wywalczyła wicemistrzostwo Polski w generalnej klasyfikacji kobiet w slalomie gigancie. Paulina zdobyła również Akademickie Mistrzostwo Polski w slalomie gigancie i wicemistrzostwo w Banked Slalomie w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Wysokie miejsca w Banked Slalomie zajęły również Pola Mazur, Paulina Rachwał i Karolina Krajewska.

Pola wywalczyła 13 miejsce w generalnej klasyfikacji kobiet i tym samym zajęła 3 miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. Paulina uplasowała się na 5 miejscu w Banked Slalomie i na 7 miejscu w slalomie gigancie w generalnych klasyfikacjach indywidualnych w typach uczelni-Uniwersytety. Karolina ukończyła Banked Slalom na 10 miejscu w generalnej klasyfikacji indywidulanej w typach uczelni-Uniwersytety.

Przejazdy naszych snowboardzistek pozwoliły na zajęcie VII miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, poprawiając zeszłoroczny wynik o 11 miejsc. Snowboardzistki wywalczyły tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych kobiet sklasyfikowano 29 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

Reprezentacja mężczyzn, podobnie jak reprezentacja kobiet wystartowała w czteroosobowym składzie: Maksymilian Kusiak, Dominik Traczyk, Daniel Poterała i Tomasz Pokutycki. Najlepszy wynik uzyskał Maksymilian Kusiak, który wywalczył 13 miejsce w generalnej klasyfikacji mężczyzn w slalomie gigancie. Maksymilian zdobył również 3 miejsce w Banked Slalomie w generalnej klasyfikacji mężczyzn i tym samym został Akademickim Mistrzem Polski w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. W slalomie gigancie dobre przejazdy zaliczyli również Tomasz Pokutycki i Daniel Poterała. Tomek wywalczył 6 miejsce, a Daniel 8 miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety. W Banked Slalomie dobrze wypadł też Tomek, zajmując wysokie 8 miejsce w generalnej klasyfikacji indywidualnej w typach uczelni-Uniwersytety.

Przejazdy naszych snowboardzistów pozwoliły na zajęcie V miejsca w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, poprawiając zeszłoroczny wynik o 9 miejsc. Snowboardziści wywalczyli tym samym I miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typach uczelni-Uniwersytety. W zawodach drużynowych mężczyzn sklasyfikowano 29 uczelni, natomiast w typach-Uniwersytety 10.

Wyniki damskiej reprezentacji UJ (Slalom gigant/Banked slalom):
1. PAULINA PAWLIKOWSKA – 2 msc/8 msc
2. PAULINA RACHWAŁ – 34 msc/28 msc
3. POLA MAZUR – 85 msc/13 msc
4. KAROLINA KRAJEWSKA – 111 msc/62 msc

Wyniki męskiej reprezentacji UJ (Slalom gigant/Banked slalom):
1. MAKSYMILIAN KUSIAK – 13 msc/3 msc
2. TOMASZ POKUTYCKI – 21 msc/27 msc
3. DANIEL POTERAŁA – 44 msc/88 msc
4. DOMINIK TRACZYK – 106 msc/90 msc

FB: https://www.facebook.com/ampsnowboard/
Wyniki kobiet: https://www.ampy.pl/files/docs1920/wyniki/1920_snowboard_k_wyniki.pdf