Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Pływanie, 9-11.10.2020 Lublin

Do stolicy województwa lubelskiego powtórnie zjechali się najlepsi pływacy polskich uczelni, aby w dniach 9-11 października rywalizować o miano najszybszych. Blisko 400 zawodników brało udział w 9 konkurencjach indywidualnych i 3 wyścigach sztafetowych. Organizatorem zawodów był AZS Lublin.

W pierwszym dniu zawodów organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić III bloki startowe. W konkurencji 50m stylem grzbietowym świetnie zaprezentowała się zawodniczka KU AZS UJ Martyna Żarłok, której czas 31.15 dał brązowy medal w typach uniwersytetów. Przełożyło się to na zajęcie 6 miejsca w klasyfikacji open.

O podium na dystansie 100m motylem otarł się natomiast Michał Szyndler, którego od medalu dzieliło zaledwie 0,17s.

Popołudniowy blok zaowocował kolejnym medalem dla naszej grzbiecistki. Dystans 100m Martyna pokonała z czasem 1:07.08, co pozwoliło na kolejny brąz wśród uczelni uniwersyteckich (4 open).

W drugim dniu rywalizacji z dobrej strony zaprezentował się Jakub Całka, który w konkurencji 50m stylem klasycznym zajął 8 miejsce w typach. Na wyróżnienie zasługują także zawodnicy naszego klubu startujący na dystansie 50m motylem. Michał Szyndler, z czasem 26.61 uzyskał 6 rezultat w typach, natomiast Kamil Burzyński uplasował się na 9 pozycji wśród uniwersytetów (27.91).

Zmagania pływaków uwieńczyła nowa konkurencja, sztafeta mieszana 4x50m dowolnym. Nasi zawodnicy w składzie Szyndler, Żarłok, Soliwoda, Całka pokonali dystans w czasie 1:52.19, co dało 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Pomimo rygorów sanitarnych, które nie pozwoliły na udział publiczności w zawodach, atmosfera podczas rywalizacji była bardzo pozytywna, a same mistrzostwa przebiegły bez zarzutów, za co jesteśmy wdzięczni organizatorom.

Wszystkim pływakom gratulujemy, do zobaczenia na wiosennych AMPach!

Kadra KU AZS UJ:

Kobiety: Natalia Paluch, Marika Sochoń, Klaudia Soliwoda, Karolina Szewc, Paulina Szewc, Martyna Żarłok

Trener: Michał Syryca

Mężczyźni: Kamil Burzyński, Jakub Całka, Jakub Kowalczyk, Karol Nowak, Michał Szyndler

Trener: Dariusz Osoliński