Aktualności

Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Wioślarstwo, 2-4.10.2020 r., Bydgoszcz

Reprezentanci sekcji wioslarskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyli podczas regat w Bydgoszczy akademickie vicemistrzostwo Polski. Do tak znakomitego wyniku przyczyniły się trzy zdobycze medalowe. W Akademickich Mistrzostwach Polski w tym roku wzięło udział 15 uczelni wyższych.

WZłoto w konkurencji jedynek męskich wywalczył Krzysztof Kasparek. Brąz w dwojkach podwójnych Pań zdobyły Paula Wydrych i Maria Brzozowska. Rownież trzecia na mecie po bardzo wyrównanym biegu była męska ósemka (2 sekundy do pierwszego miejsca). W składzie ósemki wioślarskiej w tym roku popłynęli: Grzegorz Kasparek, Krzysztof Kasparek, Mikołaj Palka, Arkadiusz Babecki, Mirosław Gotfryd, Jan Mizerski, Łukasz Ziobrowski, trener Mariusz Stańczuk oraz sterniczka Paula Wydrych.

W regatach wystartowała również ósemka pań, która w nowym składzie zajęła czwarte miejsce, oraz drugi jedynkarz który zajął miejsce 17te.

W sumie podczas AMP z sekcji wioślarskiej UJ wzieło udział 19 osób w tym dwóch trenerów. To dla naszych wioślarzy najlepszy wynik w AMPach od początku istnienia sekcji. Wielkie gratulacje!!!

Opiekunami sekcji są trener Mariusz Stańczuk oraz trener Michał Myszka.