Zobacz co u nas słychać

Klub w mediach społecznościowych

AMP: Koszykówka Kobiet Finał, 15-18.10.2020 r. Łódź

AMP: Koszykówka Kobiet  Finał, 15-18.10.2020 r. Łódź

W dniach 15-18 października 2020 roku koszykarki Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięły udział w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi. Organizatorem zawodów był AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Po rywalizacji grupowej pierwszego dnia zawodów koszykarki UJ uplasowały się na III miejscu w  grupie B, przegrywając po zaciętym starciu z Uniwersytetem Łódzkim 45:56 oraz Politechniką Łódzką 25:47, która ostatecznie wyjechała z Łodzi ze srebrnym medalem.

Drugiego dnia do rozstrzygnięcia bardzo wyrównanego meczu z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu potrzebna była dogrywka. Niestety po dodatkowych 5 minutach, na zegarze widniał wynik 60:57 dla UAMu i to koszykarki z Poznania dostały szansę na walkę o medal w typach uczelni.
W niedzielnym meczu o XI miejsce, mimo braków kadrowych spowodowanych kontuzjami, chorobą oraz sytuacją epidemiologiczną, Reprezentacja UJ pokonała Politechnikę Lubelska 41:36.

Ostatecznie podopieczne Trenera Dariusza Osolińskiego zakończyły rywalizację w ramach AMP jako 5 uniwersytet oraz 11 uczelnia wyższa w kraju!