AMM: Wspinaczka sportowa - II rzut, Kraków 20.04.2024 r.

W minioną sobotę 20 kwietnia na krakowskiej ściance KS Korona rozegrano drugi rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski 2023/2024 we wspinaczce sportowej. Ponownie w rywalizacji studentek tryumfowała Daria Nawój z KU AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, aż czworo naszych zawodników awansowało do rundy finałowej!

Zawody rozegrane zostały w konkurencji bouldering na kultowej ściance KS Korona, na której od kilku lat rozgrywane są mistrzostwa studentów z Małopolski. W rundzie eliminacyjnej zawodnicy mieli do pokonania piętnaście boulderów, zaś w finale czekały na nich dwa dłuższe, wymagające problemy wspinaczkowe.

Złoty medal w zmaganiach kobiet wywalczyła, reprezentując nasze barwy Daria Nawój. Tuż za podium w męskich zmaganiach, na czwartym miejscu uplasował się Dawid Urbanik, do finału awansowali również Szymon Górnisiewicz i Weronika Szczytowska.

Daria była bezkonkurencyjna w rywalizacji AMM, jako jedyna pokonując czternaście tras eliminacyjnych i wszystkie finałowe, po raz kolejny sięgając po zwycięstwo Akademickich Mistrzostw Małopolski. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Seweryn z AZS  Akademii Górniczo Hutniczej, trzecia była jej klubowa koleżanka Milena Rogula.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Kajetan Kupś z KU AZS AGH, przed klubowymi kolegami Grzegorzem Łyko i Igorem Zakrockim.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Zawodnicy AZS UJ zajęli następujące miejsca w AMM:

Kobiety
1 miejsce - Daria Nawój,
6 miejsce - Weronika Szczytowska,
7 miejsce - Anna Wilkosz,

Mężczyźni:
4 miejsce - Dawid Urbanik,
5 miejsce - Szymon Górnisiewicz,
8 miejsce - Karol Hajduk.

Wyniki:

--------------------------