AMM: Jagiellońscy szczypiorniści w starciu z AWF-em

pilka reczna kobiet

Piłkarze ręczni Uniwersytetu Jagiellońskiego zmierzyli się z zawodnikami Akademii Wychowania Fizycznego. W pierwszym meczu nasze szczypiornistki pokonały rywalki 22:20. Zawodnicy AWF zrewanżowali się w drugim spotkaniu, wygrywając z piłkarzami UJ 32:25.

Dla szczypiornistek Uniwersytetu Jagiellońskiego ten mecz był trzecim spotkaniem w ramach Akademickich Mistrzostw Małopolski. Piłkarki ręczne chciały pokazać, że poprzednie spotkanie, przegrane z UEK-iem po konkursie rzutów karnych, było jedynie wypadkiem przy pracy.

Pierwsza połowa meczu szczypiornistek była niezwykle wyrównana. Doskonale odzwierciedlał to wynik – 10:10 przed zmianą stron. O losach spotkania przesądziło ostatnie 12 minut, kiedy to zawodniczkom UJ udało się przełamać impas i objąć jednobramkowe prowadzenie. Dobrą formę z poprzedniej kolejki utrzymała m.in. Barbara Karwowska i Marlena Nikody, która zachowała stuprocentową skuteczność w wykonywaniu rzutów karnych. Nieskuteczne rzuty, niecelne podania i proste błędy w wykonaniu AWF-u dały szansę Uniwersytetowi Jagiellońskiemu podwyzszenie wyniku i wygranie meczu.

Szczypiornistom AZS UJ starcie z AWF-em przysporzyło więcej kłopotów. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli dziewięciobramkowe prowadzenie. Drużyna Stanisława Cendy zmagała się z brakami kadrowymi – wąska ławka rezerwowych nie pozwała na rotacje w składzie, a na meczu zabrakło dwóch obrotowych UJ. Strat nie udało się odrobić w drugiej połowie meczu, która w wykonaniu naszych szczypiornistów była znacznie lepsza. Akcje AWF-u były skuteczne, precyzyjne i przemyślane. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 35:25. Dobrą dyspozycją indywidualną wykazał się Jacek Sikora, Szczepan Kościółek i Wojciech Płóciennik. Warty podkreślenia jest również występ bramkarza UJ Jakuba Kreta, który swoimi ofiarnymi interwencjami, wywołując oklaski kibiców, wielokrotnie ratował drużynę przed utratą bramki.

„Nie będę ukrywał – jestem zadowolony, to chyba mój najlepszy występ od paru lat. Nie byłoby to oczywiście możliwe bez wsparcia chłopaków w obronie, bo to pomaga bramkarzowi” - mówił po meczu bramkarz UJ Jakub Kret.

„Jestem zadowolony z gry dziewcząt. Nie odpuściły, chociaż były chwile słabszej gry, ale ostatecznie się udało i dziękuję dziewczynom za walkę – mówił trener UJ Stanisław Cenda – Panowie włożyli w mecze bardzo dużo zdrowia. Kontuzje wyeliminowały trzech podstawowych zawodników. (…) Wynik niezadowalający, ale dziękuję za zdrowie, które piłkarze zostawili na parkiecie.”

Skład UJ kobiet: Marlena Nikody, Gabriela Ormińska, Natalia Gęsikowska, Paulina Klimowicz, Barbara Karwowska, Natalia Wojas, Aneta Walka, Weronika Foryś, Katarzyna Klimek, Katarzyna Szczepaniak, Klara Lanze, Janina Kienle.

Skład AWF kobiet: Ivina Łozińska, Patrycja Zakrzewska, Kinga Iwonydło, Weronika Nowicka, Patrycja Zamojska, Patrycja Suwała, Mercedes Maldonado, Aleksandra Dudek, Kaja Stec, Natalia Adamczak, Helena Stacka

Skład UJ mężczyzn: Krzysztof Banaś, Szczepan Kościółek, Wojciech Płóciennik, Maciej Czekaj, Kajetan Piątkowski, Mikołaj Folwarski, Jacek Sikora, Jakub Kret, Tomasz Sułecki.

Skład AWF mężczyzn: Łukasz Płonkiewicz, Maciej Grzyb, Kacper Chrzanowski, Krzysztof Wodoński, Dawid Skoczylas, Damian Tarka, Jakub Spieszny, Michał Gasin, Tomasz Rodecki, Igor Jurczyk

Przed szczypiornistami Uniwersytetu Jagiellońskiego miesięczna przerwa w rozgrywkach. Kolejny mecz piłkarzy ręcznych 17 stycznia.

Tags: , , ,